Wyrazy na literę Ę

Z poniższej listy wybierz jakiej długości słowa na literę Ę Cię interesują.

Niestety w mowie polskiej występuje tylko jeden wyraz na literę Ę. Jest to na tyle rzadko spotykany znak alfabetyczny, że pojawia się prawie wyłącznie w środku wyrazów.

W Scrabble słowa na Ę są po wielokroć wymyślane przez świeżych zawodników. Grając na pułapie amatorskim, można umówić się na pewne wyrazy na literę Ę, które są akceptowalne w konkretnej rozgrywce. Przy tym musi to zostać zaaprobowane przez wszystkich graczy przed rozpoczęciem rozgrywki. Jest to świetny sposób na wzbogacenie gry o trochę nietypowych słów. Jest to dość ciekawa sprawa, bowiem można np. złożyć słowa na literę Ę zapoczątkowując frazę od „ę” zamiast „e”. Tak zmodyfikowana rozgrywka jest w stanie zamienić się w prawdziwą frajdę oraz prowadzić do wylęgania innowacyjnych fraz.

Na nieszczęście grając z bardziej doświadczonym składem albo w rozgrywkach okręgowych ułożenie słowa na literę Ę jest nieakceptowalne. Słownik języka polskiego cały czas ewoluuje, stąd w niedalekiej przyszłości możemy się spodziewać dodania grupy „wyrazy na literę Ę”.

Słownik Scrabble Zaawansowane Wszystkie słowa Pomoc Notes do gier Oficjalny Słownik Polskiego Scrabblisty