Zasady gry w Scrabble i Literaki - pytania i odpowiedzi

Grając w gry językowe, bardzo ważne jest, aby posiadać jak największą bazę słów.

Pomaga to w starannym dobraniu odpowiednich liter do wyrazu, a także zaoszczędza czas podczas rundy.

Bardzo często zdarza się, że gracze szukają szybkiej podpowiedzi.

Scrabble jest grą, w której na poziomie mistrzowskim podczas rozgrywki nie można posiłkować się słownikami lub internetem.

Zasady gry Scrabble są jednak bardzo proste, ponieważ jedyne co trzeba zrobić to wyłożyć odpowiednią ilość płytek i ustawić je w taki sposób, by tworzyły poprawne w języku polskim słowo. Przy tym należy pamiętać, że im dłuższe słowo zostanie ułożone, tym lepiej będzie ono punktowane, co przybliży gracza do wygranej.

Aby w możliwie łatwy i przyjemny sposób rozpocząć zabawę ze słowami, zachęcamy do sprawdzenia gry Literaki. Pomoc w tej grze jest uzyskać znacznie łatwiej niż w Scrabble, ponieważ rozgrywa się przez internet. Z racji tego możesz liczyć na pomoc bardziej doświadczonych graczy, przy okazji wzbogacając własny język. Pamiętaj, że z im większą ilością przeciwników uda się rozegrać partię, tym więcej słów poznasz.

Dodatkowo w grze Literaki jako pomoc można wykorzystać młodsze rodzeństwo. Mając w ręku telefon, może ono szybko znaleźć potrzebne słowa. Wpisując wszystkie litery np. na stronie Poocoo.pl i klikając przycisk „szukaj słów z podanych liter”. Dzięki otrzymanym wynikom możesz wybrać jedno, najbardziej punktujące słowo i ułożyć je na tablicy. Ten prosty system jest praktykowany także w grze Scrabble – podpowiedzi uzyskane dzięki niemu pomagają większości początkujących użytkowników wysunąć się na prowadzenie w amatorskiej rozgrywce.

Jeśli grasz amatorsko, podpowiedzi do gry Scrabble powinny być szybkie do znalezienia i zapewniające możliwie największe wykorzystanie dostępnych płytek. Oprócz logicznego myślenia i wyszukiwania w głowie wyrazów potrzebne jest dobre skupienie –dzięki temu podpowiedzi Scrabble staną się dla nas mniej potrzebne, a co za tym idzie gra stanie się bardziej dynamiczna.

Mając już doświadczenie w grze internetowej Literaki i pomoc uzyskaną dzięki słownikom, można śmiało zacząć rozgrywki w grze Scrabble. Podpowiedzi uzyskane w poprzedniej grze, bardzo ułatwią rozgrywkę i pomogą w pokonaniu o wiele bardziej doświadczonych zawodników. Jako że warto pamiętać o ciągłym doskonaleniu swoich zasobów słownych, dobrym rozwiązaniem będzie codzienne kilkuminutowe przeglądanie nowych wyrazów.

Słownik Scrabble Zaawansowane Wszystkie słowa Pomoc Notes do gier Oficjalny Słownik Polskiego Scrabblisty