Wyrazy na literę Ć

Z poniższej listy wybierz jakiej długości słowa na literę Ć Cię interesują.

Wyrazy na litrę Ć nie występują w języku polskim zbyt często. Litera Ć (a właściwie C z kreską) jest literą diatryzowaną, pochodzącą z alfabetu łacińskiego. Powstała naturalnie od litery C, która posiada akcent ostry. Jest to piąta litera alfabetu polskiego.

Jeśli chodzi o historię litery „Ć”, pierwszy raz graf pojawił się w alfabecie języka Polskiego. Następnie ów słowo pojawiło się w języku serbsko-chorwackim w XIX wieku.

Na dzień dzisiejszy litera „Ć” występuje w języku Polskim, dolnołużnickim, górnikołużyckim, saanicz, etnolekcie wilamowskim, a także jest zapisane łacinką serbsko-chorwacką oraz białoruską.

Jeśli zaś chodzi o język Polski, literka „Ć” oznacza spółgłoskę zwarto-szczelinową dziąsłowo-podniebnną bezźdzwięczną. Najlepszym tego przykładem może być słowo „pięć” bądź słowo „cień”. Natomiast przed literami które oznaczają samogłoski jest zastąpiona przez „ci”.

Jak można się spodziewać, litera „Ć” nie posiada dużego zasobu słów. Niemniej jednak, litera Ć posiada słowa od trzech, aż do piętnastu liter, dzięki czemu jest w czym wybierać.

Skutkiem tego, postanowiliśmy zebrać wszystkie słowa, które znajdą Państwo poniżej:

Słownik Scrabble Zaawansowane Wszystkie słowa Pomoc Notes do gier Oficjalny Słownik Polskiego Scrabblisty