Słownik Scrabble i Literaki: Szukaj Wyrazów i Sprawdzaj Słowa

Słowa z liter ZAPOBIEGŁAM Pełna lista anagramów i słów w słowniku

Znalezione słowa z liter ZAPOBIEGŁAM (wg liczby liter)

11 literowe słowa:

10 literowe słowa:

Słowa z liter ZAPOBIEGŁAM

9 literowe słowa:

8 literowe słowa:

7 literowe słowa:

6 literowe słowa:

5 literowe słowa:

4 literowe słowa:

3 literowe słowa:

2 literowe słowa:

Słowo: ZAPOBIEGŁAM

Znaczenie: Zapobiegłam to czasownik zakrzywiony w 1. osobie liczby pojedynczej czasu przeszłego od słowa "zapobiec". Oznacza on "uniemożliwić zdarzenie lub sytuację, które mogłyby wystąpić, działając wcześniej w celu ich uniknięcia". Słowo to pochodzi od czasownika "zapobiegać", który jest synonimem słowa "zapobiec".

Opis: Słowo "zapobiegłam" składa się z 10 liter, w tym trzech samogłosek (a, o, i) i siedmiu spółgłosek (z, p, b, g, ł, m). Posiada również polskie znaki diakrytyczne w postaci liter "ł" i "ą". Jest to forma żeńska czasownika "zapobiec" w czasie przeszłym. Jest to słowo o pozytywnym wydźwięku, sugerujące, że osoba wykonała działanie w celu zapobieżenia pewnej sytuacji lub zdarzeniu.

Zastosowanie: Słowo "zapobiegłam" może być używane w różnych kontekstach, na przykład opisując swoje działania mające na celu uniknięcie problemów, konfliktów lub szkód. Może być także wykorzystywane w narracji, relacjonowaniu wydarzeń lub opowiadaniu historii, aby określić konkretną interwencję lub działanie mające na celu uniknięcie negatywnych konsekwencji.

Informacje o "ZAPOBIEGŁAM" i Najczęściej Zadawane Pytania (FAQ)

Znajdź odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące słów, jakie można ułożyć z liter ZAPOBIEGŁAM...

Jakie słowa można ułożyć z liter ZAPOBIEGŁAM?

Z liter zapobiegłam można ułożyć co najmniej 777 wyrazów. Przykładowe z nich to: Pozbiegałam, Zapobiegłam, Pozbiegała, Zapobiegał, Zapobiegła, Zapobiegam, Pobiegałam, Pozbiegał, Zapobiegł, Zapobiega, Zabiegało, Pobiegała, Pozbiegam, Pobiegłam, Pogibałem, Pogibałam, Zagapiłem, Zgapiałem, Zabiegłam, Zbiegałam.Pełną listę znajdziesz, korzystając z naszej wyszukiwarki słów.

Jakie są najdłuższe słowa możliwe do ułożenia z liter ZAPOBIEGŁAM?

Najdłuższym słowem, możliwym do ułożenia z liter ZAPOBIEGŁAM jest wyraz Pozbiegałam. Liczba liter: 11. Drugim najdłuższym słowem jest słowo Zapobiegłam. Liczba liter: 11

Czy z liter ZAPOBIEGŁAM można ułożyć anagramy (słowa wykorzystujące wszystkie litery)?

Jedynym anagramem słowa Zapobiegłam w języku polskim, jest słowo Pozbiegałam.

Które słowo z liter Z,A,P,O,B,I,E,G,Ł,A,M daje najwięcej punktów w Scrabble / Literakach?

Najlepiej punktowanym słowem, możliwym do ułożenia z liter ZAPOBIEGŁAM jest słowo Pozbiegałam. Liczba punktów które za niego można otrzymać to: 19. Drugim słowem pod względem liczby punktów jest słowo Zapobiegłam. Liczba punktów możliwych: 19.

Ile liter, samogłosek i spółgłosek zawiera zestaw ZAPOBIEGŁAM?

Wyraz Zapobiegłam - liczba liter: 11. Słowo Zapobiegłam posiada samogłoski. Ich liczba to: 5. Samogłoski: A, A, E, I, O. Słowo Zapobiegłam posiada spółgłoski. Ich liczba to: 6. Spółgłoski: B, G, M, P, Z, Ł.