Śliwnik to rzeczownik męski oznaczający miejsce, w którym rosną śliwy. Jest to zazwyczaj drzewo owocowe będące źródłem pysznych i soczystych owoców w kształcie kulistych lub gruszkowatych jagód. Śliwki są popularnym owocem w kuchni i znajdują zastosowanie zarówno do konsumpcji na surowo, jak i w przetworach, takich jak dżemy, kompoty czy nalewki.
Gracz scrabble, który wykorzysta słowo "śliwnik" będzie miał szansę na zdobycie wartościowych punktów, ze względu na zastosowanie liter "ś", "i" czy "k", które są dość cenne w tym popularnym grze słownej. Dodatkowo słowo "śliwnik" nawiązuje do natury, owoców i roślin, co może być inspiracją do stworzenia ciekawego opisu i wzbogacenia rozgrywki.
Jakie najdłuższe słowa można ułożyć z liter ŚLIWNIK?
Najdłuższym słowem, możliwym do ułożenia z liter ŚLIWNIK jest wyraz Śliwnik. Ilość liter: 7. Drugim najdłuższym słowem jest słowo Ślinik. Ilość liter: 6
Jakie anagramy można ułożyć ze słowa ŚLIWNIK?
Niestety w języku polskim, nie występuje słowo, będące anagramem słowa Śliwnik.
Ile punktów w Scrabble możemy otrzymać za słowa utworzone z liter Ś,L,I,W,N,I,K?
Najlepiej punktowanym słowem, możliwym do ułożenia z liter ŚLIWNIK jest słowo Śliwnik. Ilość punktów które za niego można otrzymać to: 13. Drugim słowem pod względem ilości punktów jest słowo Ślinik. Ilość punktów możliwych: 12.
Ile liter ma słowo ŚLIWNIK? Ile ma samogłosek i spółgłosek?
Wyraz Śliwnik - ilość liter: 7.
Słowo Śliwnik posiada samogłoski. Ich ilość to: 2. Lista samogłosek występujących w tym wyrazie to: I, I.
Słowo Śliwnik posiada spółgłoski. Ich ilość to: 5. Lista spółgłosek występujących w tym wyrazie: K, L, N, W, Ś.
Jak prawidłowo wymawiać słowo ŚLIWNIK?
Analiza liter - słowo ŚLIWNIK
Słowo ŚLIWNIK po usunięciu powtarzających się znaków, złożone jest z liter: I, K, L, N, Ś, W.
Poniżej przeanalizujemy każdą z nich.
Jeśli szukasz wyrazów podobnych do wyrazu ŚLIWNIK - skorzystaj z zaawansowanego lub prostego wyszukiwania słów, dostępnego w naszym serwisie. Zaawansowane wyszukiwanie słow pozwala na wykorzystywanie wzorców poszukiwań, również tych korzystających z wyrażeń regularnych. W uproszczonej wersji - wprowadzasz litery, które mają występować w poszukiwanych wyrazach. Linki poniżej.