Strwożony to przymiotnik oznaczający osobę lub zwierzę sparaliżowane strachem, przerażone lub zszokowane. Często używane w kontekście sytuacji, która wywołuje silne uczucia strachu lub przerażenia. Stan strwożenia charakteryzuje się utratą zdolności do reakcji, uniku lub działania w sposób zdecydowany.
Osoba strwożona może być w szoku na tle emocjonalnym, niezdolna do logicznego myślenia lub reagowania w sposób adekwatny do sytuacji, której doświadcza.
Strwożony to również uczucie, które może dopaść każdego z nas w obliczu nagłego niebezpieczeństwa, zagrożenia lub kryzysu. To stan, który może obejmować nas całkowicie, uniemożliwiając podjęcie jakiejkolwiek decyzji lub reakcji.
Jakie najdłuższe słowa można ułożyć z liter STRWOŻONY?
Najdłuższym słowem, możliwym do ułożenia z liter STRWOŻONY jest wyraz Strwożony. Ilość liter: 9. Drugim najdłuższym słowem jest słowo Ostrożny. Ilość liter: 8
Jakie anagramy można ułożyć ze słowa STRWOŻONY?
Niestety w języku polskim, nie występuje słowo, będące anagramem słowa Strwożony.
Ile punktów w Scrabble możemy otrzymać za słowa utworzone z liter S,T,R,W,O,Ż,O,N,Y?
Najlepiej punktowanym słowem, możliwym do ułożenia z liter STRWOŻONY jest słowo Strwożony. Ilość punktów które za niego można otrzymać to: 15. Drugim słowem pod względem ilości punktów jest słowo Ostrożny. Ilość punktów możliwych: 14.
Ile liter ma słowo STRWOŻONY? Ile ma samogłosek i spółgłosek?
Wyraz Strwożony - ilość liter: 9.
Słowo Strwożony posiada samogłoski. Ich ilość to: 3. Lista samogłosek występujących w tym wyrazie to: O, O, Y.
Słowo Strwożony posiada spółgłoski. Ich ilość to: 6. Lista spółgłosek występujących w tym wyrazie: N, R, S, T, W, Ż.
Jak prawidłowo wymawiać słowo STRWOŻONY?
Analiza liter - słowo STRWOŻONY
Słowo STRWOŻONY po usunięciu powtarzających się znaków, złożone jest z liter: N, O, R, S, T, W, Y, Ż.
Poniżej przeanalizujemy każdą z nich.
Jeśli szukasz wyrazów podobnych do wyrazu STRWOŻONY - skorzystaj z zaawansowanego lub prostego wyszukiwania słów, dostępnego w naszym serwisie. Zaawansowane wyszukiwanie słow pozwala na wykorzystywanie wzorców poszukiwań, również tych korzystających z wyrażeń regularnych. W uproszczonej wersji - wprowadzasz litery, które mają występować w poszukiwanych wyrazach. Linki poniżej.