Policzanka to polski rzeczownik oznaczający imprezę integracyjną, zazwyczaj organizowaną dla pracowników lub członków danej grupy w celu wzmocnienia relacji międzyludzkich, poprawy atmosfery w miejscu pracy lub po prostu w celach rekreacyjnych. Jest to zazwyczaj spotkanie towarzyskie, podczas którego uczestnicy biorą udział w różnego rodzaju zabawach, grach, konkursach, wspólnym jedzeniu i picu oraz wymianie doświadczeń i poglądów.
Słowo "policzanka" pochodzi od polskiego czasownika "liczyć", co może odnosić się do policzenia uczestników imprezy, punktów w konkursach czy też do zliczenia osób obecnych na spotkaniu. Organizowane zazwyczaj w mniej formalnym otoczeniu, takie wydarzenia mają na celu zacieśnienie więzi między uczestnikami oraz stworzenie pozytywnej atmosfery, sprzyjającej lepszej współpracy.
Imprezy tego typu mogą przybierać różne formy, od pikników, poprzez integracyjne wyjazdy weekendowe, po wieczorne spotkania w restauracjach czy klubach. Zazwyczaj organizowane są przez pracodawców dla swoich pracowników, ale mogą też mieć charakter niezobowiązujący i być inicjatywą samej grupy osób.
Wartościowe i udane policzanki mogą przyczynić się do zmotywowania pracowników, zwiększenia ich zaangażowania w wykonywane obowiązki oraz do budowania pozytywnej atmosfery w miejscu pracy, co w efekcie może przełożyć się na lepsze wyniki firmy. Jest to także doskonała okazja do relaksu i rozwijania relacji międzyludzkich poza sztywnymi ramami pracy.
Jakie najdłuższe słowa można ułożyć z liter POLICZANKA?
Najdłuższym słowem, możliwym do ułożenia z liter POLICZANKA jest wyraz Policzanka. Ilość liter: 10. Drugim najdłuższym słowem jest słowo Kapliczna. Ilość liter: 9
Jakie anagramy można ułożyć ze słowa POLICZANKA?
Niestety w języku polskim, nie występuje słowo, będące anagramem słowa Policzanka.
Ile punktów w Scrabble możemy otrzymać za słowa utworzone z liter P,O,L,I,C,Z,A,N,K,A?
Najlepiej punktowanym słowem, możliwym do ułożenia z liter POLICZANKA jest słowo Policzanka. Ilość punktów które za niego można otrzymać to: 14. Drugim słowem pod względem ilości punktów jest słowo Kapliczna. Ilość punktów możliwych: 13.
Ile liter ma słowo POLICZANKA? Ile ma samogłosek i spółgłosek?
Wyraz Policzanka - ilość liter: 10.
Słowo Policzanka posiada samogłoski. Ich ilość to: 4. Lista samogłosek występujących w tym wyrazie to: A, A, I, O.
Słowo Policzanka posiada spółgłoski. Ich ilość to: 6. Lista spółgłosek występujących w tym wyrazie: C, K, L, N, P, Z.
Jak prawidłowo wymawiać słowo POLICZANKA?
Analiza liter - słowo POLICZANKA
Słowo POLICZANKA po usunięciu powtarzających się znaków, złożone jest z liter: A, C, I, K, L, N, O, P, Z.
Poniżej przeanalizujemy każdą z nich.
Jeśli szukasz wyrazów podobnych do wyrazu POLICZANKA - skorzystaj z zaawansowanego lub prostego wyszukiwania słów, dostępnego w naszym serwisie. Zaawansowane wyszukiwanie słow pozwala na wykorzystywanie wzorców poszukiwań, również tych korzystających z wyrażeń regularnych. W uproszczonej wersji - wprowadzasz litery, które mają występować w poszukiwanych wyrazach. Linki poniżej.