Znaczenie: Podkówka to metalowy przedmiot w kształcie półksiężyca, służący do osłaniania kopyt koni. Zwykle wykonana z żelaza lub innego stopu metali, podkowy są mocowane do kopyt za pomocą gwoździ kowalskich, co ma na celu ochronę i stabilizację kopyta podczas chodzenia. Podkowy są używane głównie w hodowli koni oraz w sporcie jeździeckim, zapobiegając ścieraniu się kopyt oraz minimalizując uszkodzenia.
W grze Scrabble słowo "PODKÓWKA" może przynieść dużo punktów dzięki swojej długości i wartości liter, a także za umiejętne wykorzystanie liter na planszy. Jest to ciekawe słowo, które można ułożyć w trakcie gry, wykorzystując strategię oraz wiedzę o polskim języku.
Jakie najdłuższe słowa można ułożyć z liter PODKÓWKA?
Najdłuższym słowem, możliwym do ułożenia z liter PODKÓWKA jest wyraz Podkówka. Ilość liter: 8. Drugim najdłuższym słowem jest słowo Kapoków. Ilość liter: 7
Jakie anagramy można ułożyć ze słowa PODKÓWKA?
Niestety w języku polskim, nie występuje słowo, będące anagramem słowa Podkówka.
Ile punktów w Scrabble możemy otrzymać za słowa utworzone z liter P,O,D,K,Ó,W,K,A?
Najlepiej punktowanym słowem, możliwym do ułożenia z liter PODKÓWKA jest słowo Podkówka. Ilość punktów które za niego można otrzymać to: 16. Drugim słowem pod względem ilości punktów jest słowo Kapoków. Ilość punktów możliwych: 14.
Ile liter ma słowo PODKÓWKA? Ile ma samogłosek i spółgłosek?
Wyraz Podkówka - ilość liter: 8.
Słowo Podkówka posiada samogłoski. Ich ilość to: 3. Lista samogłosek występujących w tym wyrazie to: A, O, Ó.
Słowo Podkówka posiada spółgłoski. Ich ilość to: 5. Lista spółgłosek występujących w tym wyrazie: D, K, K, P, W.
Jak prawidłowo wymawiać słowo PODKÓWKA?
Analiza liter - słowo PODKÓWKA
Słowo PODKÓWKA po usunięciu powtarzających się znaków, złożone jest z liter: A, D, K, O, Ó, P, W.
Poniżej przeanalizujemy każdą z nich.
Jeśli szukasz wyrazów podobnych do wyrazu PODKÓWKA - skorzystaj z zaawansowanego lub prostego wyszukiwania słów, dostępnego w naszym serwisie. Zaawansowane wyszukiwanie słow pozwala na wykorzystywanie wzorców poszukiwań, również tych korzystających z wyrażeń regularnych. W uproszczonej wersji - wprowadzasz litery, które mają występować w poszukiwanych wyrazach. Linki poniżej.