PLĄTNIK to rzeczownik w języku polskim. Jest to osoba zajmująca się plątaniem lub wyplataniem różnych przedmiotów z materiałów takich jak słoma, wiklina, trzcina czy nawet druty. Umiejętność plątania była bardzo pożądana w przeszłości, gdyż pozwalała na tworzenie różnorodnych przedmiotów codziennego użytku, takich jak kosze, maty czy inne wyroby plecione. Dziś rzemiosło plątnicze jest rzadziej praktykowane, ale wciąż cieszy się uznaniem jako tradycyjna forma rzemiosła artystycznego.
W grze scrabble słowo PLĄTNIK może przynieść graczowi sporo punktów, zwłaszcza jeśli uda mu się ułożyć je na planszy zręcznie wykorzystując bonusowe pola. Pamiętaj jednak, żeby sprawdzić, czy słowo jest dopuszczalne w danej edycji gry!
Jakie najdłuższe słowa można ułożyć z liter PLĄTNIK?
Najdłuższym słowem, możliwym do ułożenia z liter PLĄTNIK jest wyraz Plątnik. Ilość liter: 7. Drugim najdłuższym słowem jest słowo Pątlik. Ilość liter: 6
Jakie anagramy można ułożyć ze słowa PLĄTNIK?
Niestety w języku polskim, nie występuje słowo, będące anagramem słowa Plątnik.
Ile punktów w Scrabble możemy otrzymać za słowa utworzone z liter P,L,Ą,T,N,I,K?
Najlepiej punktowanym słowem, możliwym do ułożenia z liter PLĄTNIK jest słowo Plątnik. Ilość punktów które za niego można otrzymać to: 15. Drugim słowem pod względem ilości punktów jest słowo Pątlik. Ilość punktów możliwych: 14.
Ile liter ma słowo PLĄTNIK? Ile ma samogłosek i spółgłosek?
Wyraz Plątnik - ilość liter: 7.
Słowo Plątnik posiada samogłoski. Ich ilość to: 2. Lista samogłosek występujących w tym wyrazie to: I, Ą.
Słowo Plątnik posiada spółgłoski. Ich ilość to: 5. Lista spółgłosek występujących w tym wyrazie: K, L, N, P, T.
Jak prawidłowo wymawiać słowo PLĄTNIK?
Analiza liter - słowo PLĄTNIK
Słowo PLĄTNIK po usunięciu powtarzających się znaków, złożone jest z liter: Ą, I, K, L, N, P, T.
Poniżej przeanalizujemy każdą z nich.
Jeśli szukasz wyrazów podobnych do wyrazu PLĄTNIK - skorzystaj z zaawansowanego lub prostego wyszukiwania słów, dostępnego w naszym serwisie. Zaawansowane wyszukiwanie słow pozwala na wykorzystywanie wzorców poszukiwań, również tych korzystających z wyrażeń regularnych. W uproszczonej wersji - wprowadzasz litery, które mają występować w poszukiwanych wyrazach. Linki poniżej.