Nimże to słowo, którego nie ma w słowniku języka polskiego, nie występuje również w popularnym słowniku gier typu Scrabble. Może być uznane za neologizm bądź archaizm, który wyszedł z użycia lub pochodzi z regionalnych dialektów.
W kontekście gry w Scrabble, nie możemy zastosować słowa "nimże", ponieważ nie ma ono potwierdzonego znaczenia ani miejsca w oficjalnym słowniku języka polskiego. Zasady gry wymagają używania słów, które znajdują się w słowniku i są powszechnie przyjęte w języku polskim.
Dlatego też, jeśli chciałbyś/łabyś użyć słowa "nimże" podczas gry w Scrabble, zalecamy zgłoszenie tego słowa do wydawcy gry w celu ewentualnego uwzględnienia go w przyszłych edycjach lub poszukiwanie alternatywnego słowa znanego i akceptowanego przez grę.
Jakie najdłuższe słowa można ułożyć z liter NIMŻE?
Najdłuższym słowem, możliwym do ułożenia z liter NIMŻE jest wyraz Niżem. Ilość liter: 5. Drugim najdłuższym słowem jest słowo Nimże. Ilość liter: 5
Jakie anagramy można ułożyć ze słowa NIMŻE?
Jedynym anagramem słowa Nimże w języku polskim, jest słowo Niżem.
Ile punktów w Scrabble możemy otrzymać za słowa utworzone z liter N,I,M,Ż,E?
Najlepiej punktowanym słowem, możliwym do ułożenia z liter NIMŻE jest słowo Nimże. Ilość punktów które za niego można otrzymać to: 10. Drugim słowem pod względem ilości punktów jest słowo Niżem. Ilość punktów możliwych: 10.
Ile liter ma słowo NIMŻE? Ile ma samogłosek i spółgłosek?
Wyraz Nimże - ilość liter: 5.
Słowo Nimże posiada samogłoski. Ich ilość to: 2. Lista samogłosek występujących w tym wyrazie to: E, I.
Słowo Nimże posiada spółgłoski. Ich ilość to: 3. Lista spółgłosek występujących w tym wyrazie: M, N, Ż.
Jak prawidłowo wymawiać słowo NIMŻE?
Analiza liter - słowo NIMŻE
Słowo NIMŻE po usunięciu powtarzających się znaków, złożone jest z liter: E, I, M, N, Ż.
Poniżej przeanalizujemy każdą z nich.
Jeśli szukasz wyrazów podobnych do wyrazu NIMŻE - skorzystaj z zaawansowanego lub prostego wyszukiwania słów, dostępnego w naszym serwisie. Zaawansowane wyszukiwanie słow pozwala na wykorzystywanie wzorców poszukiwań, również tych korzystających z wyrażeń regularnych. W uproszczonej wersji - wprowadzasz litery, które mają występować w poszukiwanych wyrazach. Linki poniżej.