"Mański" to rzeczownik pochodzący od staropolskiego "mężczyzna". Określa cechy typowe dla mężczyzny - stanowczość, siłę, odwagę, ale również troskę oraz delikatność. Słowo to często używane jest w kontekście charakteryzacji typowo męskich cech, zachowań czy ról społecznych. "Mański" odnosi się także do kultury i tradycji, które są ściśle związane z byciem mężczyzną, takich jak np. tradycyjne męskie zawody, zwyczaje czy obchody świąt.
W grze Scrabble "mański" może być cennym zagranym, zwłaszcza gdy uda się umieścić literę "M" na premiowanym polu dwukrotnego lub trzykrotnego punktowania. Dzięki literze "ń" jest to również cenne słowo do wykorzystania, gdy trzeba pozbyć się trudno dopasowujących się liter.
Jakie najdłuższe słowa można ułożyć z liter MAŃSKI?
Najdłuższym słowem, możliwym do ułożenia z liter MAŃSKI jest wyraz Mińska. Ilość liter: 6. Drugim najdłuższym słowem jest słowo Mański. Ilość liter: 6
Jakie anagramy można ułożyć ze słowa MAŃSKI?
Jedynym anagramem słowa Mański w języku polskim, jest słowo Mińska.
Ile punktów w Scrabble możemy otrzymać za słowa utworzone z liter M,A,Ń,S,K,I?
Najlepiej punktowanym słowem, możliwym do ułożenia z liter MAŃSKI jest słowo Mański. Ilość punktów które za niego można otrzymać to: 14. Drugim słowem pod względem ilości punktów jest słowo Mińska. Ilość punktów możliwych: 14.
Ile liter ma słowo MAŃSKI? Ile ma samogłosek i spółgłosek?
Wyraz Mański - ilość liter: 6.
Słowo Mański posiada samogłoski. Ich ilość to: 2. Lista samogłosek występujących w tym wyrazie to: A, I.
Słowo Mański posiada spółgłoski. Ich ilość to: 4. Lista spółgłosek występujących w tym wyrazie: K, M, S, Ń.
Jak prawidłowo wymawiać słowo MAŃSKI?
Analiza liter - słowo MAŃSKI
Słowo MAŃSKI po usunięciu powtarzających się znaków, złożone jest z liter: A, I, K, M, Ń, S.
Poniżej przeanalizujemy każdą z nich.
Jeśli szukasz wyrazów podobnych do wyrazu MAŃSKI - skorzystaj z zaawansowanego lub prostego wyszukiwania słów, dostępnego w naszym serwisie. Zaawansowane wyszukiwanie słow pozwala na wykorzystywanie wzorców poszukiwań, również tych korzystających z wyrażeń regularnych. W uproszczonej wersji - wprowadzasz litery, które mają występować w poszukiwanych wyrazach. Linki poniżej.