Znaczenie: GDZIEŻŻE to forma zaimka pytającego "gdzie" w języku polskim. Jest to archaiczna, rzadko używana forma zaimka, która może nadawać tekstu specyficzny, staroświecki charakter. GDZIEŻŻE jest używane do stawiania pytań o miejsce lub położenie czegoś, równoważne z zwykłym "gdzie".
Unikalny opis: GDZIEŻŻE brzmi jak zanikający echem pytający głos, unoszący się w powietrzu w poszukiwaniu odpowiedzi. To słowo wydaje się przenosić nas w czasy minionych wieków, kiedy język miał o wiele bogatszą gamę form i konstrukcji. Grając słowem GDZIEŻŻE w Scrabble, możemy nie tylko zdobyć punkty, ale również przenieść się na chwilę w nostalgiczną podróż do przeszłości językowej.
Jakie najdłuższe słowa można ułożyć z liter GDZIEŻŻE?
Najdłuższym słowem, możliwym do ułożenia z liter GDZIEŻŻE jest wyraz Gdzieżże. Ilość liter: 8. Drugim najdłuższym słowem jest słowo Diegez. Ilość liter: 6
Jakie anagramy można ułożyć ze słowa GDZIEŻŻE?
Niestety w języku polskim, nie występuje słowo, będące anagramem słowa Gdzieżże.
Ile punktów w Scrabble możemy otrzymać za słowa utworzone z liter G,D,Z,I,E,Ż,Ż,E?
Najlepiej punktowanym słowem, możliwym do ułożenia z liter GDZIEŻŻE jest słowo Gdzieżże. Ilość punktów które za niego można otrzymać to: 19. Drugim słowem pod względem ilości punktów jest słowo Gdzież. Ilość punktów możliwych: 13.
Ile liter ma słowo GDZIEŻŻE? Ile ma samogłosek i spółgłosek?
Wyraz Gdzieżże - ilość liter: 8.
Słowo Gdzieżże posiada samogłoski. Ich ilość to: 3. Lista samogłosek występujących w tym wyrazie to: E, E, I.
Słowo Gdzieżże posiada spółgłoski. Ich ilość to: 5. Lista spółgłosek występujących w tym wyrazie: D, G, Z, Ż, Ż.
Jak prawidłowo wymawiać słowo GDZIEŻŻE?
Analiza liter - słowo GDZIEŻŻE
Słowo GDZIEŻŻE po usunięciu powtarzających się znaków, złożone jest z liter: D, E, G, I, Z, Ż.
Poniżej przeanalizujemy każdą z nich.
Jeśli szukasz wyrazów podobnych do wyrazu GDZIEŻŻE - skorzystaj z zaawansowanego lub prostego wyszukiwania słów, dostępnego w naszym serwisie. Zaawansowane wyszukiwanie słow pozwala na wykorzystywanie wzorców poszukiwań, również tych korzystających z wyrażeń regularnych. W uproszczonej wersji - wprowadzasz litery, które mają występować w poszukiwanych wyrazach. Linki poniżej.