Fiśliemy to czasownik odmieniany przez osoby, liczby, czasy, tryby i imiesłowy czynne. Dzięki niemu możemy opisać sytuację, w której coś zostało specjalnie ozdobione, przyozdobione lub udekorowane.
Jest to rzadko używane słowo, które pochodzi od przymiotnika "fiśnięty" - ozdobiony, strojny, przystrojony. Może być stosowane w kontekście np. ozdobionego tortu, przyozdobionej sali czy udekorowanego stołu. Może dodawać opisywanym przedmiotom dodatkowego charakteru i elegancji.
W grze w Scrabble słowo "fiśnięty" byłoby trudne do ułożenia ze względu na rzadkość jego stosowania w języku polskim, ale z pewnością przyniosłoby dodatkowe punkty za wymyślność i oryginalność.
Jakie najdłuższe słowa można ułożyć z liter FIŚNIĘTY?
Najdłuższym słowem, możliwym do ułożenia z liter FIŚNIĘTY jest wyraz Fiśnięty. Ilość liter: 8. Drugim najdłuższym słowem jest słowo Fitynę. Ilość liter: 6
Jakie anagramy można ułożyć ze słowa FIŚNIĘTY?
Niestety w języku polskim, nie występuje słowo, będące anagramem słowa Fiśnięty.
Ile punktów w Scrabble możemy otrzymać za słowa utworzone z liter F,I,Ś,N,I,Ę,T,Y?
Najlepiej punktowanym słowem, możliwym do ułożenia z liter FIŚNIĘTY jest słowo Fiśnięty. Ilość punktów które za niego można otrzymać to: 22. Drugim słowem pod względem ilości punktów jest słowo Fitynę. Ilość punktów możliwych: 16.
Ile liter ma słowo FIŚNIĘTY? Ile ma samogłosek i spółgłosek?
Wyraz Fiśnięty - ilość liter: 8.
Słowo Fiśnięty posiada samogłoski. Ich ilość to: 4. Lista samogłosek występujących w tym wyrazie to: I, I, Y, Ę.
Słowo Fiśnięty posiada spółgłoski. Ich ilość to: 4. Lista spółgłosek występujących w tym wyrazie: F, N, T, Ś.
Jak prawidłowo wymawiać słowo FIŚNIĘTY?
Analiza liter - słowo FIŚNIĘTY
Słowo FIŚNIĘTY po usunięciu powtarzających się znaków, złożone jest z liter: Ę, F, I, N, Ś, T, Y.
Poniżej przeanalizujemy każdą z nich.
Jeśli szukasz wyrazów podobnych do wyrazu FIŚNIĘTY - skorzystaj z zaawansowanego lub prostego wyszukiwania słów, dostępnego w naszym serwisie. Zaawansowane wyszukiwanie słow pozwala na wykorzystywanie wzorców poszukiwań, również tych korzystających z wyrażeń regularnych. W uproszczonej wersji - wprowadzasz litery, które mają występować w poszukiwanych wyrazach. Linki poniżej.