Dołniał oręż. W kąta kulowatym ubył do lania. Szkop. Dołka też. Szkop widniał. Iż obok w lał.
DOBNIAK to rzeczownik w języku polskim, oznaczający określony gatunek broni białej, której ostrze jest zbliżone do ostrza szabli, lecz nieco krótsze. Jest to staropolskie określenie odmiany szabli, popularnej broni białej używanej w Polsce w XIX wieku. Dojście do obecnego kształtu i długości dostarczało się szabli angielskiej. Kiedy to wojsko polskie zaczęło używać takich słów jak rapier czy szabla, okres staropolski nazywany był z lat xix-xx wieku rządzeń szablowych. Dzięki nim oddziały polskie zajmowały równą pozycję na światowej arenie radzenia z pomocą własnych regimentów kawalerii i piechoty.
Jakie najdłuższe słowa można ułożyć z liter DOBNIAK?
Najdłuższym słowem, możliwym do ułożenia z liter DOBNIAK jest wyraz Bodnika. Ilość liter: 7. Drugim najdłuższym słowem jest słowo Dobniak. Ilość liter: 7
Jakie anagramy można ułożyć ze słowa DOBNIAK?
Jedynym anagramem słowa Dobniak w języku polskim, jest słowo Bodnika.
Ile punktów w Scrabble możemy otrzymać za słowa utworzone z liter D,O,B,N,I,A,K?
Najlepiej punktowanym słowem, możliwym do ułożenia z liter DOBNIAK jest słowo Bodnika. Ilość punktów które za niego można otrzymać to: 11. Drugim słowem pod względem ilości punktów jest słowo Dobniak. Ilość punktów możliwych: 11.
Ile liter ma słowo DOBNIAK? Ile ma samogłosek i spółgłosek?
Wyraz Dobniak - ilość liter: 7.
Słowo Dobniak posiada samogłoski. Ich ilość to: 3. Lista samogłosek występujących w tym wyrazie to: A, I, O.
Słowo Dobniak posiada spółgłoski. Ich ilość to: 4. Lista spółgłosek występujących w tym wyrazie: B, D, K, N.
Jak prawidłowo wymawiać słowo DOBNIAK?
Analiza liter - słowo DOBNIAK
Słowo DOBNIAK po usunięciu powtarzających się znaków, złożone jest z liter: A, B, D, I, K, N, O.
Poniżej przeanalizujemy każdą z nich.
Jeśli szukasz wyrazów podobnych do wyrazu DOBNIAK - skorzystaj z zaawansowanego lub prostego wyszukiwania słów, dostępnego w naszym serwisie. Zaawansowane wyszukiwanie słow pozwala na wykorzystywanie wzorców poszukiwań, również tych korzystających z wyrażeń regularnych. W uproszczonej wersji - wprowadzasz litery, które mają występować w poszukiwanych wyrazach. Linki poniżej.