ŁAMACH to rzeczownik w języku polskim, który określa osobę wykonującą łamanie, czyli kogoś, kto łamie różnego rodzaju przedmioty, materiały lub zasady. Może to być na przykład złodziej łamiący zamek, złowrogi przestępca łamiący prawa lub wręcz ktoś, kto dosłownie łamie przedmioty, np. gałązki, drewno czy metal. Słowo to ma swoje korzenie w czasach, gdy łamanie było ważną umiejętnością w codziennym życiu, zarówno w kontekście pracy, jak i przestępczości. Obecnie rzadziej używane w kontekście dosłownym, ŁAMACH jest również popularnym słowem w grach słownych, takich jak Scrabble, gdzie jest doceniane za swoją unikatowość i trudność w ułożeniu ze względu na połączenie liter.
Jakie najdłuższe słowa można ułożyć z liter ŁAMACH?
Najdłuższym słowem, możliwym do ułożenia z liter ŁAMACH jest wyraz Łacham. Ilość liter: 6. Drugim najdłuższym słowem jest słowo Machał. Ilość liter: 6
Jakie anagramy można ułożyć ze słowa ŁAMACH?
Ze słowa Łamach można ułożyć anagramy? Ilość możliwych anagramów:2. Jakie to słowa? Łacham, Machał.
Ile punktów w Scrabble możemy otrzymać za słowa utworzone z liter Ł,A,M,A,C,H?
Najlepiej punktowanym słowem, możliwym do ułożenia z liter ŁAMACH jest słowo Łacham. Ilość punktów które za niego można otrzymać to: 12. Drugim słowem pod względem ilości punktów jest słowo Łamach. Ilość punktów możliwych: 12.
Ile liter ma słowo ŁAMACH? Ile ma samogłosek i spółgłosek?
Wyraz Łamach - ilość liter: 6.
Słowo Łamach posiada samogłoski. Ich ilość to: 2. Lista samogłosek występujących w tym wyrazie to: A, A.
Słowo Łamach posiada spółgłoski. Ich ilość to: 4. Lista spółgłosek występujących w tym wyrazie: C, H, M, Ł.
Jak prawidłowo wymawiać słowo ŁAMACH?
Analiza liter - słowo ŁAMACH
Słowo ŁAMACH po usunięciu powtarzających się znaków, złożone jest z liter: A, C, H, Ł, M.
Poniżej przeanalizujemy każdą z nich.
Jeśli szukasz wyrazów podobnych do wyrazu ŁAMACH - skorzystaj z zaawansowanego lub prostego wyszukiwania słów, dostępnego w naszym serwisie. Zaawansowane wyszukiwanie słow pozwala na wykorzystywanie wzorców poszukiwań, również tych korzystających z wyrażeń regularnych. W uproszczonej wersji - wprowadzasz litery, które mają występować w poszukiwanych wyrazach. Linki poniżej.