Wyrazy na literę W

Z poniższej listy wybierz jakiej długości słowa na literę W Cię interesują.

Alfabet zaistniał w XIII stuleciu przed naszą erą. Od tamtego czasu ciągle się modyfikuje, dlatego na ten moment rodzajów alfabetu istnieje naprawdę bardzo dużo. Nasz, używany w języku polskim to alfabet łaciński. Każdy znak alfabetyczny rozpoczyna w gruncie rzeczy wiele słów, przykładowo wyrazy na literę W to kolekcja setek pozycji. Co więcej, słownik cały czas się zmienia. Z naszą pomocą zidentyfikujesz obecne w języku polskim słowa na literę W, a także odkryjesz pozostałe.

Przez okres, w którym istniał alfabet, społeczeństwo traktowało go jako szansę na lepsze porozumiewanie się . Z biegiem okresu zaczęły powstawać gry literackie, w których uczestnik zobligowany był np. wypowiedzieć wyrazy na literę W lub inne. Tak właśnie powstała rozrywka, w której wymyśla się wyrazy składające się z indywidualnych liter do złożenia, np. słowa na W – Scrabble. Za sprawą takowej rozrywki, zawodnicy mają prawo doszkolić swój język polski, a także rozpocząć grę na profesjonalnej scenie i zdobywać liczne medale.

U dołu odnajdziesz wyrazy na literę W, jakie zostały wyselekcjonowane specjalnie dla Ciebie. Wszystko po to, abyś poznał istniejące słowa na literę W i stał się biegłym w języku ojczystym.

Słownik Scrabble Zaawansowane Wszystkie słowa Pomoc Notes do gier Oficjalny Słownik Polskiego Scrabblisty