Znaczenie: ZRZUTA jest formą czasownika "zrzucić" w 3. osobie liczby pojedynczej oraz w liczbie mnogiej. Oznacza ona akcję pozbycia się czegoś, często przez upuszczenie, wyrzucenie lub zrzucenie z wysokości. Może dotyczyć zarówno przedmiotów materialnych, jak i emocji, obowiązków czy odpowiedzialności.
Opis: ZRZUTA to szybkie i energiczne działanie polegające na pozbyciu się czegoś zdecydowanym ruchem. Może być stosowana w różnych kontekstach, od rzucania w kosz śmieci po pozbywanie się negatywnych myśli czy obowiązków. Jest to wyraz silnej akcji, która ma na celu uwolnienie się od zbędnego balastu lub przejęcie odpowiedzialności za coś, co się nosiło.
Przykład użycia: "Po zakończeniu projektu miała zrzutę emocji i wreszcie mogła odetchnąć z ulgą."
Jakie najdłuższe słowa można ułożyć z liter ZRZUTA?
Najdłuższym słowem, możliwym do ułożenia z liter ZRZUTA jest wyraz Zarzut. Ilość liter: 6. Drugim najdłuższym słowem jest słowo Zrzuta. Ilość liter: 6
Jakie anagramy można ułożyć ze słowa ZRZUTA?
Jedynym anagramem słowa Zrzuta w języku polskim, jest słowo Zarzut.
Ile punktów w Scrabble możemy otrzymać za słowa utworzone z liter Z,R,Z,U,T,A?
Najlepiej punktowanym słowem, możliwym do ułożenia z liter ZRZUTA jest słowo Zarzut. Ilość punktów które za niego można otrzymać to: 9. Drugim słowem pod względem ilości punktów jest słowo Zrzuta. Ilość punktów możliwych: 9.
Ile liter ma słowo ZRZUTA? Ile ma samogłosek i spółgłosek?
Wyraz Zrzuta - ilość liter: 6.
Słowo Zrzuta posiada samogłoski. Ich ilość to: 2. Lista samogłosek występujących w tym wyrazie to: A, U.
Słowo Zrzuta posiada spółgłoski. Ich ilość to: 4. Lista spółgłosek występujących w tym wyrazie: R, T, Z, Z.
Jak prawidłowo wymawiać słowo ZRZUTA?
Analiza liter - słowo ZRZUTA
Słowo ZRZUTA po usunięciu powtarzających się znaków, złożone jest z liter: A, R, T, U, Z.
Poniżej przeanalizujemy każdą z nich.
Jeśli szukasz wyrazów podobnych do wyrazu ZRZUTA - skorzystaj z zaawansowanego lub prostego wyszukiwania słów, dostępnego w naszym serwisie. Zaawansowane wyszukiwanie słow pozwala na wykorzystywanie wzorców poszukiwań, również tych korzystających z wyrażeń regularnych. W uproszczonej wersji - wprowadzasz litery, które mają występować w poszukiwanych wyrazach. Linki poniżej.