Zatkać to słowo odnoszące się do czynności zamykania, zakrywania lub blokowania czegoś. Może być używane zarówno w przenośnym, jak i dosłownym znaczeniu. Zatkać może oznaczać fizyczne zatrzymanie przepływu powietrza lub innego płynu poprzez zablokowanie drogi, jak na przykład zakrycie nosa lub usta, co prowadzi do trudności w oddychaniu. Również w sensie przenośnym, zatkać może oznaczać zatrzymanie przepływu informacji lub uniemożliwienie komuś wyrażenia swojego zdania.
W grze Scrabble słowo "zatkać" jest cennym słowem, gdyż zawiera samogłoskę "ą" oraz trzy dość wartościowe spółgłoski: "z", "t" i "k". Dzięki zróżnicowaniu liter, umożliwia ułożenie słowa na planszy w sposób korzystny pod kątem punktacji.
Jakie najdłuższe słowa można ułożyć z liter ZATKAĆ?
Najdłuższym słowem, możliwym do ułożenia z liter ZATKAĆ jest wyraz Zatkać. Ilość liter: 6. Drugim najdłuższym słowem jest słowo Kazać. Ilość liter: 5
Jakie anagramy można ułożyć ze słowa ZATKAĆ?
Niestety w języku polskim, nie występuje słowo, będące anagramem słowa Zatkać.
Ile punktów w Scrabble możemy otrzymać za słowa utworzone z liter Z,A,T,K,A,Ć?
Najlepiej punktowanym słowem, możliwym do ułożenia z liter ZATKAĆ jest słowo Zatkać. Ilość punktów które za niego można otrzymać to: 13. Drugim słowem pod względem ilości punktów jest słowo Kazać. Ilość punktów możliwych: 11.
Ile liter ma słowo ZATKAĆ? Ile ma samogłosek i spółgłosek?
Wyraz Zatkać - ilość liter: 6.
Słowo Zatkać posiada samogłoski. Ich ilość to: 2. Lista samogłosek występujących w tym wyrazie to: A, A.
Słowo Zatkać posiada spółgłoski. Ich ilość to: 4. Lista spółgłosek występujących w tym wyrazie: K, T, Z, Ć.
Jak prawidłowo wymawiać słowo ZATKAĆ?
Analiza liter - słowo ZATKAĆ
Słowo ZATKAĆ po usunięciu powtarzających się znaków, złożone jest z liter: A, Ć, K, T, Z.
Poniżej przeanalizujemy każdą z nich.
Jeśli szukasz wyrazów podobnych do wyrazu ZATKAĆ - skorzystaj z zaawansowanego lub prostego wyszukiwania słów, dostępnego w naszym serwisie. Zaawansowane wyszukiwanie słow pozwala na wykorzystywanie wzorców poszukiwań, również tych korzystających z wyrażeń regularnych. W uproszczonej wersji - wprowadzasz litery, które mają występować w poszukiwanych wyrazach. Linki poniżej.