Opis: "WŚLEPIĆ" jest czasownikiem przechodnim niedokonanym, występującym w języku polskim. Oznacza ono działanie polegające na wprowadzeniu kogoś w stan oślepienia, zasłonienia wzroku, uniemożliwienia zobaczenia czegoś lub kierowania wzrokiem w konkretnym kierunku. Może być używane w przenośnym znaczeniu, np. o przyćmieniu czyichś oczu emocjami, informacjami lub wprowadzeniu w błąd.
Przykład użycia w zdaniu: "Podczas konkursu fajerwerków, jasne błyski wślepiały publiczność, sprawiając, że nie mogli skupić się na jednym punkcie."
Możliwe formy odmienne: wślepić, wślepiając, wślepiający, wślepiała, wślepiało, wślepili, wślepiłem, wślepiłeś, wślepił, wślepiła, wślepiło, wślepiliśmy, wślepicie, wślepili.
Jakie najdłuższe słowa można ułożyć z liter WŚLEPIĆ?
Najdłuższym słowem, możliwym do ułożenia z liter WŚLEPIĆ jest wyraz Wślepić. Ilość liter: 7. Drugim najdłuższym słowem jest słowo Plewić. Ilość liter: 6
Jakie anagramy można ułożyć ze słowa WŚLEPIĆ?
Niestety w języku polskim, nie występuje słowo, będące anagramem słowa Wślepić.
Ile punktów w Scrabble możemy otrzymać za słowa utworzone z liter W,Ś,L,E,P,I,Ć?
Najlepiej punktowanym słowem, możliwym do ułożenia z liter WŚLEPIĆ jest słowo Wślepić. Ilość punktów które za niego można otrzymać to: 18. Drugim słowem pod względem ilości punktów jest słowo Ślepić. Ilość punktów możliwych: 17.
Ile liter ma słowo WŚLEPIĆ? Ile ma samogłosek i spółgłosek?
Wyraz Wślepić - ilość liter: 7.
Słowo Wślepić posiada samogłoski. Ich ilość to: 2. Lista samogłosek występujących w tym wyrazie to: E, I.
Słowo Wślepić posiada spółgłoski. Ich ilość to: 5. Lista spółgłosek występujących w tym wyrazie: L, P, W, Ć, Ś.
Jak prawidłowo wymawiać słowo WŚLEPIĆ?
Analiza liter - słowo WŚLEPIĆ
Słowo WŚLEPIĆ po usunięciu powtarzających się znaków, złożone jest z liter: Ć, E, I, L, P, Ś, W.
Poniżej przeanalizujemy każdą z nich.
Jeśli szukasz wyrazów podobnych do wyrazu WŚLEPIĆ - skorzystaj z zaawansowanego lub prostego wyszukiwania słów, dostępnego w naszym serwisie. Zaawansowane wyszukiwanie słow pozwala na wykorzystywanie wzorców poszukiwań, również tych korzystających z wyrażeń regularnych. W uproszczonej wersji - wprowadzasz litery, które mają występować w poszukiwanych wyrazach. Linki poniżej.