Unosiwszy jest formą czasownika "unosić" w czasie przeszłym dokonanym, odmienioną dla osoby męskiej trzeciej liczby pojedynczej. Oznaczało to, że ktoś unosił coś w przeszłości lub wykonywał czynność polegającą na podnoszeniu jakiegoś przedmiotu lub samego siebie w górę. Może być używane zarówno dosłownie, jak i w przenośni np. "unosiwszy ciężki przedmiot, poczuł nagły ból pleców" lub "unosiwszy się na skrzydłach marzeń, osiągnął wymarzony sukces".
Jest to słowo będące formą przeszłą, co oznacza, że opisuje wydarzenia z przeszłości. Może być wykorzystywane w różnych kontekstach, literackich czy potocznych, w zależności od potrzeb i zamierzonego celu komunikacyjnego.
Jakie najdłuższe słowa można ułożyć z liter UNOSIWSZY?
Najdłuższym słowem, możliwym do ułożenia z liter UNOSIWSZY jest wyraz Usynowisz. Ilość liter: 9. Drugim najdłuższym słowem jest słowo Unosiwszy. Ilość liter: 9
Jakie anagramy można ułożyć ze słowa UNOSIWSZY?
Jedynym anagramem słowa Unosiwszy w języku polskim, jest słowo Usynowisz.
Ile punktów w Scrabble możemy otrzymać za słowa utworzone z liter U,N,O,S,I,W,S,Z,Y?
Najlepiej punktowanym słowem, możliwym do ułożenia z liter UNOSIWSZY jest słowo Unosiwszy. Ilość punktów które za niego można otrzymać to: 12. Drugim słowem pod względem ilości punktów jest słowo Usynowisz. Ilość punktów możliwych: 12.
Ile liter ma słowo UNOSIWSZY? Ile ma samogłosek i spółgłosek?
Wyraz Unosiwszy - ilość liter: 9.
Słowo Unosiwszy posiada samogłoski. Ich ilość to: 4. Lista samogłosek występujących w tym wyrazie to: I, O, U, Y.
Słowo Unosiwszy posiada spółgłoski. Ich ilość to: 5. Lista spółgłosek występujących w tym wyrazie: N, S, S, W, Z.
Jak prawidłowo wymawiać słowo UNOSIWSZY?
Analiza liter - słowo UNOSIWSZY
Słowo UNOSIWSZY po usunięciu powtarzających się znaków, złożone jest z liter: I, N, O, S, U, W, Y, Z.
Poniżej przeanalizujemy każdą z nich.
Jeśli szukasz wyrazów podobnych do wyrazu UNOSIWSZY - skorzystaj z zaawansowanego lub prostego wyszukiwania słów, dostępnego w naszym serwisie. Zaawansowane wyszukiwanie słow pozwala na wykorzystywanie wzorców poszukiwań, również tych korzystających z wyrażeń regularnych. W uproszczonej wersji - wprowadzasz litery, które mają występować w poszukiwanych wyrazach. Linki poniżej.