ULĘGŁABY to bezokolicznik czasownika ulęgły, odmienia się przez osoby, czasy, tryby oraz strony. Jest to forma żeńska i liczba pojedyncza. Słowo to składa się z sylab: u-lę-gła-by.
ULĘGŁABY oznaczałoby, że coś poddało się, ustąpiło, dało za wygraną, zgodziło się na coś lub uległo jakiejś presji bądź wpływowi. Może mieć znaczenie zarówno dosłowne, jak i metaforyczne. Jest to wyraz stosowany zarówno w kontekście emocjonalnym, jak i merytorycznym.
Słowo ULĘGŁABY ma wiele możliwych zastosowań zarówno w codziennym języku, jak i w literaturze czy sztuce. Posiada mocne znaczenie i może wywoływać różne skojarzenia u odbiorcy w zależności od kontekstu, w jakim jest używane.
Jakie najdłuższe słowa można ułożyć z liter ULĘGŁABY?
Najdłuższym słowem, możliwym do ułożenia z liter ULĘGŁABY jest wyraz Ulęgałby. Ilość liter: 8. Drugim najdłuższym słowem jest słowo Ulęgłaby. Ilość liter: 8
Jakie anagramy można ułożyć ze słowa ULĘGŁABY?
Jedynym anagramem słowa Ulęgłaby w języku polskim, jest słowo Ulęgałby.
Ile punktów w Scrabble możemy otrzymać za słowa utworzone z liter U,L,Ę,G,Ł,A,B,Y?
Najlepiej punktowanym słowem, możliwym do ułożenia z liter ULĘGŁABY jest słowo Ulęgałby. Ilość punktów które za niego można otrzymać to: 22. Drugim słowem pod względem ilości punktów jest słowo Ulęgłaby. Ilość punktów możliwych: 22.
Ile liter ma słowo ULĘGŁABY? Ile ma samogłosek i spółgłosek?
Wyraz Ulęgłaby - ilość liter: 8.
Słowo Ulęgłaby posiada samogłoski. Ich ilość to: 4. Lista samogłosek występujących w tym wyrazie to: A, U, Y, Ę.
Słowo Ulęgłaby posiada spółgłoski. Ich ilość to: 4. Lista spółgłosek występujących w tym wyrazie: B, G, L, Ł.
Jak prawidłowo wymawiać słowo ULĘGŁABY?
Analiza liter - słowo ULĘGŁABY
Słowo ULĘGŁABY po usunięciu powtarzających się znaków, złożone jest z liter: A, B, Ę, G, L, Ł, U, Y.
Poniżej przeanalizujemy każdą z nich.
Jeśli szukasz wyrazów podobnych do wyrazu ULĘGŁABY - skorzystaj z zaawansowanego lub prostego wyszukiwania słów, dostępnego w naszym serwisie. Zaawansowane wyszukiwanie słow pozwala na wykorzystywanie wzorców poszukiwań, również tych korzystających z wyrażeń regularnych. W uproszczonej wersji - wprowadzasz litery, które mają występować w poszukiwanych wyrazach. Linki poniżej.