Znaczenie: "TEGOŻ" to dawne polskie słowo oznaczające "tegoż". Jest to forma złożona z zaimeka "tego" oraz spójnika "ż". Współcześnie rzadko używane, można je spotkać głównie w literaturze klasycznej lub archaicznych tekstach.
Unikalny opis: Słowo "TEGOŻ" wyróżnia się swoją staroświecką formą, przypominając nam o minionych czasach i bogatej historii języka polskiego. Brzmi ono bardzo elegancko i urzeka swoją nietypowością w porównaniu do współczesnych słów. Grając w Scrabble, używając "TEGOŻ", nie tylko zdobędziesz punkty, ale także przeniesiesz się w czasie, odkrywając bogactwo naszego języka.
Jakie najdłuższe słowa można ułożyć z liter TEGOŻ?
Najdłuższym słowem, możliwym do ułożenia z liter TEGOŻ jest wyraz Żegot. Ilość liter: 5. Drugim najdłuższym słowem jest słowo Tegoż. Ilość liter: 5
Jakie anagramy można ułożyć ze słowa TEGOŻ?
Jedynym anagramem słowa Tegoż w języku polskim, jest słowo Żegot.
Ile punktów w Scrabble możemy otrzymać za słowa utworzone z liter T,E,G,O,Ż?
Najlepiej punktowanym słowem, możliwym do ułożenia z liter TEGOŻ jest słowo Tegoż. Ilość punktów które za niego można otrzymać to: 12. Drugim słowem pod względem ilości punktów jest słowo Żegot. Ilość punktów możliwych: 12.
Ile liter ma słowo TEGOŻ? Ile ma samogłosek i spółgłosek?
Wyraz Tegoż - ilość liter: 5.
Słowo Tegoż posiada samogłoski. Ich ilość to: 2. Lista samogłosek występujących w tym wyrazie to: E, O.
Słowo Tegoż posiada spółgłoski. Ich ilość to: 3. Lista spółgłosek występujących w tym wyrazie: G, T, Ż.
Jak prawidłowo wymawiać słowo TEGOŻ?
Analiza liter - słowo TEGOŻ
Słowo TEGOŻ po usunięciu powtarzających się znaków, złożone jest z liter: E, G, O, T, Ż.
Poniżej przeanalizujemy każdą z nich.
Jeśli szukasz wyrazów podobnych do wyrazu TEGOŻ - skorzystaj z zaawansowanego lub prostego wyszukiwania słów, dostępnego w naszym serwisie. Zaawansowane wyszukiwanie słow pozwala na wykorzystywanie wzorców poszukiwań, również tych korzystających z wyrażeń regularnych. W uproszczonej wersji - wprowadzasz litery, które mają występować w poszukiwanych wyrazach. Linki poniżej.