Słowo szelążne to rzadko używane słowo w języku polskim, które wywodzi się od czasownika "szelać" oznaczającego wydobywać głuchy odgłos z głębokości ziemi.
Pojęcie to jest związane z górnictwem i oznacza zbieranie skał, którego efektem jest wtłaczanie ich do księżyca w wyniku ruchów grawitacyjnych.
"Szelążne" to również przymiotnik odnoszący się do cech charakterystycznych dla skał, które zostały poddane aktywności górniczej i ruchom tektonicznym, co nadaje im specyficzny wygląd i strukturę.
Słowo to rzadko pojawia się w codziennym użyciu i ma specyficzne zastosowanie głównie w kontekście geologii oraz górnictwa, związane jest z procesami zachodzącymi w głąb ziemi.
Jakie najdłuższe słowa można ułożyć z liter SZELĄŻNE?
Najdłuższym słowem, możliwym do ułożenia z liter SZELĄŻNE jest wyraz Szelążne. Ilość liter: 8. Drugim najdłuższym słowem jest słowo Sznelą. Ilość liter: 6
Jakie anagramy można ułożyć ze słowa SZELĄŻNE?
Niestety w języku polskim, nie występuje słowo, będące anagramem słowa Szelążne.
Ile punktów w Scrabble możemy otrzymać za słowa utworzone z liter S,Z,E,L,Ą,Ż,N,E?
Najlepiej punktowanym słowem, możliwym do ułożenia z liter SZELĄŻNE jest słowo Szelążne. Ilość punktów które za niego można otrzymać to: 17. Drugim słowem pod względem ilości punktów jest słowo Zelżą. Ilość punktów możliwych: 14.
Ile liter ma słowo SZELĄŻNE? Ile ma samogłosek i spółgłosek?
Wyraz Szelążne - ilość liter: 8.
Słowo Szelążne posiada samogłoski. Ich ilość to: 3. Lista samogłosek występujących w tym wyrazie to: E, E, Ą.
Słowo Szelążne posiada spółgłoski. Ich ilość to: 5. Lista spółgłosek występujących w tym wyrazie: L, N, S, Z, Ż.
Jak prawidłowo wymawiać słowo SZELĄŻNE?
Analiza liter - słowo SZELĄŻNE
Słowo SZELĄŻNE po usunięciu powtarzających się znaków, złożone jest z liter: Ą, E, L, N, S, Z, Ż.
Poniżej przeanalizujemy każdą z nich.
Jeśli szukasz wyrazów podobnych do wyrazu SZELĄŻNE - skorzystaj z zaawansowanego lub prostego wyszukiwania słów, dostępnego w naszym serwisie. Zaawansowane wyszukiwanie słow pozwala na wykorzystywanie wzorców poszukiwań, również tych korzystających z wyrażeń regularnych. W uproszczonej wersji - wprowadzasz litery, które mają występować w poszukiwanych wyrazach. Linki poniżej.