Słowo "poblednął" to forma przeszła czasownika "pobladnąć". Jest to rzadko używane słowo, pochodzące od przymiotnika "bładny" oznaczającego coś bladego, niejasnego lub bladej barwy. Bez zmiany w formie liczby pojedynczej i mnogiej, forma "poblednął" odnosi się do męskiej formy osobowej.
Można je spotkać w literaturze klasycznej, poezji bądź innych tekstach o staroświeckim charakterze. Funkcjonuje głównie w języku polskim jako przymiotnik bądź czasownik o charakterze czasowym. Nie jest to codzienne słowo używane w języku potocznym, lecz jedno z tych, które sprawiają, że tekst nabiera klasycznego, poetyckiego wydźwięku.
Jakie najdłuższe słowa można ułożyć z liter POBLEDNĄŁ?
Najdłuższym słowem, możliwym do ułożenia z liter POBLEDNĄŁ jest wyraz Poblednął. Ilość liter: 9. Drugim najdłuższym słowem jest słowo Pobledną. Ilość liter: 8
Jakie anagramy można ułożyć ze słowa POBLEDNĄŁ?
Niestety w języku polskim, nie występuje słowo, będące anagramem słowa Poblednął.
Ile punktów w Scrabble możemy otrzymać za słowa utworzone z liter P,O,B,L,E,D,N,Ą,Ł?
Najlepiej punktowanym słowem, możliwym do ułożenia z liter POBLEDNĄŁ jest słowo Poblednął. Ilość punktów które za niego można otrzymać to: 20. Drugim słowem pod względem ilości punktów jest słowo Blednął. Ilość punktów możliwych: 17.
Ile liter ma słowo POBLEDNĄŁ? Ile ma samogłosek i spółgłosek?
Wyraz Poblednął - ilość liter: 9.
Słowo Poblednął posiada samogłoski. Ich ilość to: 3. Lista samogłosek występujących w tym wyrazie to: E, O, Ą.
Słowo Poblednął posiada spółgłoski. Ich ilość to: 6. Lista spółgłosek występujących w tym wyrazie: B, D, L, N, P, Ł.
Jak prawidłowo wymawiać słowo POBLEDNĄŁ?
Analiza liter - słowo POBLEDNĄŁ
Słowo POBLEDNĄŁ po usunięciu powtarzających się znaków, złożone jest z liter: Ą, B, D, E, L, Ł, N, O, P.
Poniżej przeanalizujemy każdą z nich.
Jeśli szukasz wyrazów podobnych do wyrazu POBLEDNĄŁ - skorzystaj z zaawansowanego lub prostego wyszukiwania słów, dostępnego w naszym serwisie. Zaawansowane wyszukiwanie słow pozwala na wykorzystywanie wzorców poszukiwań, również tych korzystających z wyrażeń regularnych. W uproszczonej wersji - wprowadzasz litery, które mają występować w poszukiwanych wyrazach. Linki poniżej.