"PITNY" to przymiotnik odnoszący się do płynów, które można pić. Oznacza, że dany napój jest odpowiedni do spożycia. Może dotyczyć wody, soków, herbaty, kawy, czy innych napojów, które są przeznaczone do picia.
Jest to także określenie jakości napojów, gdzie "pitny" sugeruje, że napój jest smaczny, orzeźwiający i nie powoduje odruchu odrzucenia. W przypadku alkoholi "pitny" odnosi się najczęściej do trunków, które są łatwo przyswajalne przez organizm i nie wywołują nieprzyjemnych skutków ubocznych.
Słowo "pitny" jest używane zarówno w codziennym języku, jak i w branżach związanych z produkcją i dystrybucją napojów. Dzięki niemu określamy, czy dany napój nadaje się do konsumpcji, a także czy spełnia określone normy jakościowe i smakowe.
Jakie najdłuższe słowa można ułożyć z liter PITNY?
Najdłuższym słowem, możliwym do ułożenia z liter PITNY jest wyraz Pinty. Ilość liter: 5. Drugim najdłuższym słowem jest słowo Pitny. Ilość liter: 5
Jakie anagramy można ułożyć ze słowa PITNY?
Jedynym anagramem słowa Pitny w języku polskim, jest słowo Pinty.
Ile punktów w Scrabble możemy otrzymać za słowa utworzone z liter P,I,T,N,Y?
Najlepiej punktowanym słowem, możliwym do ułożenia z liter PITNY jest słowo Pinty. Ilość punktów które za niego można otrzymać to: 8. Drugim słowem pod względem ilości punktów jest słowo Pitny. Ilość punktów możliwych: 8.
Ile liter ma słowo PITNY? Ile ma samogłosek i spółgłosek?
Wyraz Pitny - ilość liter: 5.
Słowo Pitny posiada samogłoski. Ich ilość to: 2. Lista samogłosek występujących w tym wyrazie to: I, Y.
Słowo Pitny posiada spółgłoski. Ich ilość to: 3. Lista spółgłosek występujących w tym wyrazie: N, P, T.
Jak prawidłowo wymawiać słowo PITNY?
Analiza liter - słowo PITNY
Słowo PITNY po usunięciu powtarzających się znaków, złożone jest z liter: I, N, P, T, Y.
Poniżej przeanalizujemy każdą z nich.
Jeśli szukasz wyrazów podobnych do wyrazu PITNY - skorzystaj z zaawansowanego lub prostego wyszukiwania słów, dostępnego w naszym serwisie. Zaawansowane wyszukiwanie słow pozwala na wykorzystywanie wzorców poszukiwań, również tych korzystających z wyrażeń regularnych. W uproszczonej wersji - wprowadzasz litery, które mają występować w poszukiwanych wyrazach. Linki poniżej.