Znaczenie: PÓŁAKT to rzeczownik od tactio, tactare, w łacinie znaczący "dotykać". W odniesieniu do urządzenia magnetycznego, taki jak dysk twardy, półakty to technologia, która umożliwia dostęp do dużych plików danych bez konieczności ich całkowitego pobierania na dysk twardy. Pozwala to na szybszy dostęp do informacji oraz efektywne zarządzanie zasobami. Półaktywnie zarządzane dane przechowywane są w chmurze lub na innych lokalizacjach, co jest korzystne zwłaszcza w przypadku dużych plików, których nie trzeba od razu pobierać na urządzenie.
W grze Scrabble słowo PÓŁAKT może przynieść Ci nie tylko punkty za umiejętne ułożenie liter na planszy, ale także satysfakcję ze stosowania technicznego terminu.
Jakie najdłuższe słowa można ułożyć z liter PÓŁAKT?
Najdłuższym słowem, możliwym do ułożenia z liter PÓŁAKT jest wyraz Półakt. Ilość liter: 6. Drugim najdłuższym słowem jest słowo Półka. Ilość liter: 5
Jakie anagramy można ułożyć ze słowa PÓŁAKT?
Niestety w języku polskim, nie występuje słowo, będące anagramem słowa Półakt.
Ile punktów w Scrabble możemy otrzymać za słowa utworzone z liter P,Ó,Ł,A,K,T?
Najlepiej punktowanym słowem, możliwym do ułożenia z liter PÓŁAKT jest słowo Półakt. Ilość punktów które za niego można otrzymać to: 15. Drugim słowem pod względem ilości punktów jest słowo Półka. Ilość punktów możliwych: 13.
Ile liter ma słowo PÓŁAKT? Ile ma samogłosek i spółgłosek?
Wyraz Półakt - ilość liter: 6.
Słowo Półakt posiada samogłoski. Ich ilość to: 2. Lista samogłosek występujących w tym wyrazie to: A, Ó.
Słowo Półakt posiada spółgłoski. Ich ilość to: 4. Lista spółgłosek występujących w tym wyrazie: K, P, T, Ł.
Jak prawidłowo wymawiać słowo PÓŁAKT?
Analiza liter - słowo PÓŁAKT
Słowo PÓŁAKT po usunięciu powtarzających się znaków, złożone jest z liter: A, K, Ł, Ó, P, T.
Poniżej przeanalizujemy każdą z nich.
Jeśli szukasz wyrazów podobnych do wyrazu PÓŁAKT - skorzystaj z zaawansowanego lub prostego wyszukiwania słów, dostępnego w naszym serwisie. Zaawansowane wyszukiwanie słow pozwala na wykorzystywanie wzorców poszukiwań, również tych korzystających z wyrażeń regularnych. W uproszczonej wersji - wprowadzasz litery, które mają występować w poszukiwanych wyrazach. Linki poniżej.