Oklepanka to polska gra towarzyska, podobna do amerykańskiej gry "hot potato". Gracze siedzą w kole i przekazują sobie np. piłeczkę w rytm muzyki. Kiedy muzyka nagle przestaje grać, osoba trzymająca piłeczkę lub inną wyznaczoną rzecz w danym momencie, wypada z gry. Celem oklepance jest rozluźnienie atmosfery, wspólna zabawa i spędzenie czasu razem. Gra ta jest popularna na imprezach, spotkaniach towarzyskich oraz w szkołach.
Słowo "oklepanka" jest także używane w języku potocznym jako synonim dla czegoś oklepanego, nudnego, powtarzanego. Często stosowane jest w kontekście opisywania wykorzystywania schematów, które straciły swoją świeżość i oryginalność.
Jakie najdłuższe słowa można ułożyć z liter OKLEPANKA?
Najdłuższym słowem, możliwym do ułożenia z liter OKLEPANKA jest wyraz Oklepanka. Ilość liter: 9. Drugim najdłuższym słowem jest słowo Oklepana. Ilość liter: 8
Jakie anagramy można ułożyć ze słowa OKLEPANKA?
Niestety w języku polskim, nie występuje słowo, będące anagramem słowa Oklepanka.
Ile punktów w Scrabble możemy otrzymać za słowa utworzone z liter O,K,L,E,P,A,N,K,A?
Najlepiej punktowanym słowem, możliwym do ułożenia z liter OKLEPANKA jest słowo Oklepanka. Ilość punktów które za niego można otrzymać to: 13. Drugim słowem pod względem ilości punktów jest słowo Kapelka. Ilość punktów możliwych: 11.
Ile liter ma słowo OKLEPANKA? Ile ma samogłosek i spółgłosek?
Wyraz Oklepanka - ilość liter: 9.
Słowo Oklepanka posiada samogłoski. Ich ilość to: 4. Lista samogłosek występujących w tym wyrazie to: A, A, E, O.
Słowo Oklepanka posiada spółgłoski. Ich ilość to: 5. Lista spółgłosek występujących w tym wyrazie: K, K, L, N, P.
Jak prawidłowo wymawiać słowo OKLEPANKA?
Analiza liter - słowo OKLEPANKA
Słowo OKLEPANKA po usunięciu powtarzających się znaków, złożone jest z liter: A, E, K, L, N, O, P.
Poniżej przeanalizujemy każdą z nich.
Jeśli szukasz wyrazów podobnych do wyrazu OKLEPANKA - skorzystaj z zaawansowanego lub prostego wyszukiwania słów, dostępnego w naszym serwisie. Zaawansowane wyszukiwanie słow pozwala na wykorzystywanie wzorców poszukiwań, również tych korzystających z wyrażeń regularnych. W uproszczonej wersji - wprowadzasz litery, które mają występować w poszukiwanych wyrazach. Linki poniżej.