"KŁODY" to polskie słowo, które jest formą czasownika "kłócić" odmienioną przez rodzajnik. Określa ono jednostkowe elementy drewniane, zazwyczaj grubsze, które mogą być używane jako materiał budowlany, opałowy lub do rozmaitych konstrukcji. Kłody są często spotykane w lasach jako pnie drzew ściętych lub połamanych.
W grze Scrabble, "KŁODY" jest doskonałym słowem do ułożenia, ponieważ zawiera ono wiele punktów (zgodnie z wartościami liter w grze). Połączenie liter "K", "Ł" i "Y" daje szerokie możliwości ułożenia słowa na planszy, zwłaszcza przy wykorzystaniu dostępnych premii za liczbowanie punktów na danym polu.
Słowo "KŁODY" może przywodzić na myśl siłę i solidność, która towarzyszy drewnianym kłodom. Może symbolizować naturę, leśne krajobrazy oraz pracę związana z obróbką drewna. Kłody mogą być wykorzystywane do wielu celów, od budowy domów po kominki czy meble, co sprawia, że są istotnym elementem w działalności człowieka związanej z lasem i drewnem.
Jakie najdłuższe słowa można ułożyć z liter KŁODY?
Najdłuższym słowem, możliwym do ułożenia z liter KŁODY jest wyraz Łydko. Ilość liter: 5. Drugim najdłuższym słowem jest słowo Kłody. Ilość liter: 5
Jakie anagramy można ułożyć ze słowa KŁODY?
Jedynym anagramem słowa Kłody w języku polskim, jest słowo Łydko.
Ile punktów w Scrabble możemy otrzymać za słowa utworzone z liter K,Ł,O,D,Y?
Najlepiej punktowanym słowem, możliwym do ułożenia z liter KŁODY jest słowo Kłody. Ilość punktów które za niego można otrzymać to: 10. Drugim słowem pod względem ilości punktów jest słowo Łydko. Ilość punktów możliwych: 10.
Ile liter ma słowo KŁODY? Ile ma samogłosek i spółgłosek?
Wyraz Kłody - ilość liter: 5.
Słowo Kłody posiada samogłoski. Ich ilość to: 2. Lista samogłosek występujących w tym wyrazie to: O, Y.
Słowo Kłody posiada spółgłoski. Ich ilość to: 3. Lista spółgłosek występujących w tym wyrazie: D, K, Ł.
Jak prawidłowo wymawiać słowo KŁODY?
Analiza liter - słowo KŁODY
Słowo KŁODY po usunięciu powtarzających się znaków, złożone jest z liter: D, K, Ł, O, Y.
Poniżej przeanalizujemy każdą z nich.
Jeśli szukasz wyrazów podobnych do wyrazu KŁODY - skorzystaj z zaawansowanego lub prostego wyszukiwania słów, dostępnego w naszym serwisie. Zaawansowane wyszukiwanie słow pozwala na wykorzystywanie wzorców poszukiwań, również tych korzystających z wyrażeń regularnych. W uproszczonej wersji - wprowadzasz litery, które mają występować w poszukiwanych wyrazach. Linki poniżej.