Kulisa to słowo pochodzenia francuskiego oznaczające teatrzyk, kulisy. Jest to termin używany w teatrze do określenia elementów scenografii umieszczanych na tle przedmiotów rzeźbionych, malowanych, zasłon i inne dekoracje teatralne, które znajdują się za widoczną sceną i stanowią tło dla przedstawienia. Kulisy pełnią ważną rolę w przedstawieniach teatralnych, ponieważ pozwalają na szybką zmianę scen i atmosfery, poprzez zmianę dekoracji czy przesunięcie elementów sceny.
W grze w Scrabble słowo "kulisa" przynosi graczowi punkty za użycie liter, tak jak każde inne słowo. Jest to popularne słowo w języku polskim, które można spotkać zarówno w teatrze, jak i w codziennym życiu, aby opisać coś jako tło lub element scenografii.
Jakie najdłuższe słowa można ułożyć z liter KULISA?
Najdłuższym słowem, możliwym do ułożenia z liter KULISA jest wyraz Saluki. Ilość liter: 6. Drugim najdłuższym słowem jest słowo Kulisa. Ilość liter: 6
Jakie anagramy można ułożyć ze słowa KULISA?
Jedynym anagramem słowa Kulisa w języku polskim, jest słowo Saluki.
Ile punktów w Scrabble możemy otrzymać za słowa utworzone z liter K,U,L,I,S,A?
Najlepiej punktowanym słowem, możliwym do ułożenia z liter KULISA jest słowo Kulisa. Ilość punktów które za niego można otrzymać to: 10. Drugim słowem pod względem ilości punktów jest słowo Saluki. Ilość punktów możliwych: 10.
Ile liter ma słowo KULISA? Ile ma samogłosek i spółgłosek?
Wyraz Kulisa - ilość liter: 6.
Słowo Kulisa posiada samogłoski. Ich ilość to: 3. Lista samogłosek występujących w tym wyrazie to: A, I, U.
Słowo Kulisa posiada spółgłoski. Ich ilość to: 3. Lista spółgłosek występujących w tym wyrazie: K, L, S.
Jak prawidłowo wymawiać słowo KULISA?
Analiza liter - słowo KULISA
Słowo KULISA po usunięciu powtarzających się znaków, złożone jest z liter: A, I, K, L, S, U.
Poniżej przeanalizujemy każdą z nich.
Jeśli szukasz wyrazów podobnych do wyrazu KULISA - skorzystaj z zaawansowanego lub prostego wyszukiwania słów, dostępnego w naszym serwisie. Zaawansowane wyszukiwanie słow pozwala na wykorzystywanie wzorców poszukiwań, również tych korzystających z wyrażeń regularnych. W uproszczonej wersji - wprowadzasz litery, które mają występować w poszukiwanych wyrazach. Linki poniżej.