„Gręzy” to polskie słowo, które określa małe, drobne drobiny, ziarna, otwarte lub zamknięte zieminne drobinki niewielkiej wartości mineralnej, wyróżniające się od otaczających je na skutek charakterystycznej wielkości, składu chemicznego, kształtu, budowy lub barwy. Może to być na przykład ziarno piasku, żwirku, albo innego drobinowego materiału. Gręzy występują w różnych rozmiarach i kształtach, mogą być zarówno okrągłe, jak i o nieregularnych kształtach. Słowo to rzadko jest używane w codziennym języku potocznym, lecz spotykane jest w kontekście geologii, budownictwa, archeologii czy rolnictwa.
Jakie najdłuższe słowa można ułożyć z liter GRĘZY?
Najdłuższym słowem, możliwym do ułożenia z liter GRĘZY jest wyraz Gryzę. Ilość liter: 5. Drugim najdłuższym słowem jest słowo Gręzy. Ilość liter: 5
Jakie anagramy można ułożyć ze słowa GRĘZY?
Jedynym anagramem słowa Gręzy w języku polskim, jest słowo Gryzę.
Ile punktów w Scrabble możemy otrzymać za słowa utworzone z liter G,R,Ę,Z,Y?
Najlepiej punktowanym słowem, możliwym do ułożenia z liter GRĘZY jest słowo Gręzy. Ilość punktów które za niego można otrzymać to: 12. Drugim słowem pod względem ilości punktów jest słowo Gryzę. Ilość punktów możliwych: 12.
Ile liter ma słowo GRĘZY? Ile ma samogłosek i spółgłosek?
Wyraz Gręzy - ilość liter: 5.
Słowo Gręzy posiada samogłoski. Ich ilość to: 2. Lista samogłosek występujących w tym wyrazie to: Y, Ę.
Słowo Gręzy posiada spółgłoski. Ich ilość to: 3. Lista spółgłosek występujących w tym wyrazie: G, R, Z.
Jak prawidłowo wymawiać słowo GRĘZY?
Analiza liter - słowo GRĘZY
Słowo GRĘZY po usunięciu powtarzających się znaków, złożone jest z liter: Ę, G, R, Y, Z.
Poniżej przeanalizujemy każdą z nich.
Jeśli szukasz wyrazów podobnych do wyrazu GRĘZY - skorzystaj z zaawansowanego lub prostego wyszukiwania słów, dostępnego w naszym serwisie. Zaawansowane wyszukiwanie słow pozwala na wykorzystywanie wzorców poszukiwań, również tych korzystających z wyrażeń regularnych. W uproszczonej wersji - wprowadzasz litery, które mają występować w poszukiwanych wyrazach. Linki poniżej.