Goliard to słowo odnoszące się do średniowiecznego studenta-żartownisia, biesiadnika i poetę. Goliardzi byli często studentami uczącymi się w uniwersytetach w Europie w XII i XIII wieku. Byli znani z tego, że niekonwencjonalnie zachowywali się wobec norm społecznych i kościelnych, często prowadząc hulaszcze życie, które było pełne humoru, satyry i żartów. Tworzyli również wiersze, pieśni i inne formy literackie, często kpiące z elit społecznych i kościelnych. Ich utwory charakteryzowały się często dosadnym językiem i niepokornym tonem.
Słowo "goliard" może być używane również do opisania kogoś, kto zachowuje się jak biesiadny, beztroski poeta lub artysta, prowadzący luźne i nonszalanckie życie pełne zabawy i przygód.
Jakie najdłuższe słowa można ułożyć z liter GOLIARD?
Najdłuższym słowem, możliwym do ułożenia z liter GOLIARD jest wyraz Dograli. Ilość liter: 7. Drugim najdłuższym słowem jest słowo Goliard. Ilość liter: 7
Jakie anagramy można ułożyć ze słowa GOLIARD?
Jedynym anagramem słowa Goliard w języku polskim, jest słowo Dograli.
Ile punktów w Scrabble możemy otrzymać za słowa utworzone z liter G,O,L,I,A,R,D?
Najlepiej punktowanym słowem, możliwym do ułożenia z liter GOLIARD jest słowo Dograli. Ilość punktów które za niego można otrzymać to: 11. Drugim słowem pod względem ilości punktów jest słowo Goliard. Ilość punktów możliwych: 11.
Ile liter ma słowo GOLIARD? Ile ma samogłosek i spółgłosek?
Wyraz Goliard - ilość liter: 7.
Słowo Goliard posiada samogłoski. Ich ilość to: 3. Lista samogłosek występujących w tym wyrazie to: A, I, O.
Słowo Goliard posiada spółgłoski. Ich ilość to: 4. Lista spółgłosek występujących w tym wyrazie: D, G, L, R.
Jak prawidłowo wymawiać słowo GOLIARD?
Analiza liter - słowo GOLIARD
Słowo GOLIARD po usunięciu powtarzających się znaków, złożone jest z liter: A, D, G, I, L, O, R.
Poniżej przeanalizujemy każdą z nich.
Jeśli szukasz wyrazów podobnych do wyrazu GOLIARD - skorzystaj z zaawansowanego lub prostego wyszukiwania słów, dostępnego w naszym serwisie. Zaawansowane wyszukiwanie słow pozwala na wykorzystywanie wzorców poszukiwań, również tych korzystających z wyrażeń regularnych. W uproszczonej wersji - wprowadzasz litery, które mają występować w poszukiwanych wyrazach. Linki poniżej.