"DÓŁ" to polskie słowo oznaczające przeciwną stronę lub kierunek do góry, w dół. Jest to podstawowe pojęcie, które używane jest powszechnie w codziennym języku. Może mieć znaczenie dosłowne, odnosząc się do fizycznej pozycji poniżej jakiegoś punktu odniesienia, ale także metaforyczne, w sensie spadku, obniżenia czy straty.
W grze Scrabble słowo "DÓŁ" jest cenne ze względu na trzy literowe "D", które mają stosunkowo wysoką wartość punktową. Użycie go może przynieść graczowi spory zysk punktowy, zwłaszcza gdy jest umieszczony na planszy w dogodnym miejscu, korzystając jednocześnie z innych słów i premii punktowych.
Jakie najdłuższe słowa można ułożyć z liter DÓŁ?
Najdłuższym słowem, możliwym do ułożenia z liter DÓŁ jest wyraz Dół. Ilość liter: 3. Drugim najdłuższym słowem jest słowo Ód. Ilość liter: 2
Jakie anagramy można ułożyć ze słowa DÓŁ?
Niestety w języku polskim, nie występuje słowo, będące anagramem słowa Dół.
Ile punktów w Scrabble możemy otrzymać za słowa utworzone z liter D,Ó,Ł?
Najlepiej punktowanym słowem, możliwym do ułożenia z liter DÓŁ jest słowo Dół. Ilość punktów które za niego można otrzymać to: 10. Drugim słowem pod względem ilości punktów jest słowo Ód. Ilość punktów możliwych: 7.
Ile liter ma słowo DÓŁ? Ile ma samogłosek i spółgłosek?
Wyraz Dół - ilość liter: 3.
Słowo Dół posiada samogłoski. Ich ilość to: 1. Lista samogłosek występujących w tym wyrazie to: Ó.
Słowo Dół posiada spółgłoski. Ich ilość to: 2. Lista spółgłosek występujących w tym wyrazie: D, Ł.
Jak prawidłowo wymawiać słowo DÓŁ?
Analiza liter - słowo DÓŁ
Słowo DÓŁ po usunięciu powtarzających się znaków, złożone jest z liter: D, Ł, Ó.
Poniżej przeanalizujemy każdą z nich.
Jeśli szukasz wyrazów podobnych do wyrazu DÓŁ - skorzystaj z zaawansowanego lub prostego wyszukiwania słów, dostępnego w naszym serwisie. Zaawansowane wyszukiwanie słow pozwala na wykorzystywanie wzorców poszukiwań, również tych korzystających z wyrażeń regularnych. W uproszczonej wersji - wprowadzasz litery, które mają występować w poszukiwanych wyrazach. Linki poniżej.